
1 / 5
JDTK-SP124362- 14K Rose 1/3 CTW Diamond Stackable Heart Ring
Specifications
| Weight: | 3-4 grams |
| Finger Size: | 6-8 |
| Approx. Top Height: | 2.11 mm |
| Selling Unit of Measure: | EA |
| Ring Fit: | Standard |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.8 mm |
| Approx. Shank Base Width: | 2.51 mm |
| Gender: | Ladies |
| Plating Type: | N/A |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Total Diamond Carat Weight: | 1/3 CTW |
| Approx. Top Dimensions: | 4.58 mm |
| Diamond Clarity: | VS |
| Primary Stone Type: | Natural Diamond |
| Diamond Color: | G-H |
Specifications
| Weight: | 3-4 grams |
| Finger Size: | 6-8 |
| Approx. Top Height: | 2.11 mm |
| Selling Unit of Measure: | EA |
| Ring Fit: | Standard |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.8 mm |
| Approx. Shank Base Width: | 2.51 mm |
| Gender: | Ladies |
| Plating Type: | N/A |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Total Diamond Carat Weight: | 1/3 CTW |
| Approx. Top Dimensions: | 4.58 mm |
| Diamond Clarity: | VS |
| Primary Stone Type: | Natural Diamond |
| Diamond Color: | G-H |
$822.50
Original: $2,349.99
-65%JDTK-SP124362- 14K Rose 1/3 CTW Diamond Stackable Heart Ring—
$2,349.99
$822.50Description
Specifications
| Weight: | 3-4 grams |
| Finger Size: | 6-8 |
| Approx. Top Height: | 2.11 mm |
| Selling Unit of Measure: | EA |
| Ring Fit: | Standard |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.8 mm |
| Approx. Shank Base Width: | 2.51 mm |
| Gender: | Ladies |
| Plating Type: | N/A |
| Surface Finish: | Polished |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Total Diamond Carat Weight: | 1/3 CTW |
| Approx. Top Dimensions: | 4.58 mm |
| Diamond Clarity: | VS |
| Primary Stone Type: | Natural Diamond |
| Diamond Color: | G-H |























