
1 / 8
+3
JDTKSP-52173 Love Ring
PRODUCT INFORMATION
Metal: 14 Kt
Gold / White /Rose
| Weight: | 1.64 DWT (2.55 grams) |
| Approx. Finger Size: | 7 |
| Approx. Top Height: | 1.9 mm |
| Brand Name: | 302 |
| Gender: | Ladies |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.5 mm |
| Approx. Top Dimensions: | 10.7 mm |
| Ring Fit: | Standard |
| Solid/Hollow: | Solid |
| Approx. Shank Base Width: | 1.4 mm |
| Selling Unit of Measure: | EA |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Material: | Gold |
| Primary Stone Shape: | N/A |
| Collection: | Jubilee |
| Primary Stone Type: | N/A |
PRODUCT INFORMATION
Metal: 14 Kt
Gold / White /Rose
| Weight: | 1.64 DWT (2.55 grams) |
| Approx. Finger Size: | 7 |
| Approx. Top Height: | 1.9 mm |
| Brand Name: | 302 |
| Gender: | Ladies |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.5 mm |
| Approx. Top Dimensions: | 10.7 mm |
| Ring Fit: | Standard |
| Solid/Hollow: | Solid |
| Approx. Shank Base Width: | 1.4 mm |
| Selling Unit of Measure: | EA |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Material: | Gold |
| Primary Stone Shape: | N/A |
| Collection: | Jubilee |
| Primary Stone Type: | N/A |
$276.50
Original: $789.99
-65%JDTKSP-52173 Love Ring—
$789.99
$276.50Description
PRODUCT INFORMATION
Metal: 14 Kt
Gold / White /Rose
| Weight: | 1.64 DWT (2.55 grams) |
| Approx. Finger Size: | 7 |
| Approx. Top Height: | 1.9 mm |
| Brand Name: | 302 |
| Gender: | Ladies |
| Approx. Shank Base Thickness: | 1.5 mm |
| Approx. Top Dimensions: | 10.7 mm |
| Ring Fit: | Standard |
| Solid/Hollow: | Solid |
| Approx. Shank Base Width: | 1.4 mm |
| Selling Unit of Measure: | EA |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Material: | Gold |
| Primary Stone Shape: | N/A |
| Collection: | Jubilee |
| Primary Stone Type: | N/A |























