
1 / 3
JDTKSP-87040 Heart Hoop Earrings
PRODUCT INFORMATION
Metal: 14 Kt
Yellow/White/Rose
| Weight: | 1.6434 DWT (2.56 grams) |
| Earring Back Type Included: | Friction Backs Included |
| Earring Closure: | Friction Post and Back |
| Earring Type: | Hoop |
| Post Diameter: | .03 In |
| Post Length: | .37 In |
| Primary Stone Shape: | N/A |
| Surface Finish: | Polished |
| Material: | Gold |
| Earring Post Type: | Friction Post |
| Plating Type: | N/A |
| Selling Unit of Measure: | PR |
| Primary Stone Type: | N/A |
| Earring Dimensions: | 15.94x1.47 mm |
PRODUCT INFORMATION
Metal: 14 Kt
Yellow/White/Rose
| Weight: | 1.6434 DWT (2.56 grams) |
| Earring Back Type Included: | Friction Backs Included |
| Earring Closure: | Friction Post and Back |
| Earring Type: | Hoop |
| Post Diameter: | .03 In |
| Post Length: | .37 In |
| Primary Stone Shape: | N/A |
| Surface Finish: | Polished |
| Material: | Gold |
| Earring Post Type: | Friction Post |
| Plating Type: | N/A |
| Selling Unit of Measure: | PR |
| Primary Stone Type: | N/A |
| Earring Dimensions: | 15.94x1.47 mm |
$188.65
Original: $538.99
-65%JDTKSP-87040 Heart Hoop Earrings—
$538.99
$188.65Description
PRODUCT INFORMATION
Metal: 14 Kt
Yellow/White/Rose
| Weight: | 1.6434 DWT (2.56 grams) |
| Earring Back Type Included: | Friction Backs Included |
| Earring Closure: | Friction Post and Back |
| Earring Type: | Hoop |
| Post Diameter: | .03 In |
| Post Length: | .37 In |
| Primary Stone Shape: | N/A |
| Surface Finish: | Polished |
| Material: | Gold |
| Earring Post Type: | Friction Post |
| Plating Type: | N/A |
| Selling Unit of Measure: | PR |
| Primary Stone Type: | N/A |
| Earring Dimensions: | 15.94x1.47 mm |















