
1 / 2
JDTKSP-88124- 14K 3-BirthStone Growing Bouquet Family 16-18" Necklace
| Gender: | Ladies |
| Primary Stone Count: | 3-stone |
| Diamond Color: | N/A |
| Primary Stone Size: | 1.5 mm |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Chain Width: | 1 mm |
| Chain Style: | Cable |
| Chain Length: | 16-18 In Adjustable Cable Chain |
| Estimated Set Diamond Weight: | 0.04 CTW |
| Surface Finish: | Polished |
| Pendant Dimensions: | 16.63x8.6 mm |
| Gender: | Ladies |
| Primary Stone Count: | 3-stone |
| Diamond Color: | N/A |
| Primary Stone Size: | 1.5 mm |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Chain Width: | 1 mm |
| Chain Style: | Cable |
| Chain Length: | 16-18 In Adjustable Cable Chain |
| Estimated Set Diamond Weight: | 0.04 CTW |
| Surface Finish: | Polished |
| Pendant Dimensions: | 16.63x8.6 mm |
$661.99
JDTKSP-88124- 14K 3-BirthStone Growing Bouquet Family 16-18" Necklace—
$661.99
Description
| Gender: | Ladies |
| Primary Stone Count: | 3-stone |
| Diamond Color: | N/A |
| Primary Stone Size: | 1.5 mm |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Chain Width: | 1 mm |
| Chain Style: | Cable |
| Chain Length: | 16-18 In Adjustable Cable Chain |
| Estimated Set Diamond Weight: | 0.04 CTW |
| Surface Finish: | Polished |
| Pendant Dimensions: | 16.63x8.6 mm |












